СПОРТ

„Монтана“ падна от чехи за купата на CEV

Вицешампионът на България при мъжете „Монтана“ започна със загуба участието си в евротурнира за купата на CEV по волейбол. Тимът, воден от треньора Даниел Пеев падна у дома с 0:3 (-18,-24,-19) от чешкия „Кладно“. Гостите доминираха по всички елементи, а шансът на домакините да направят нещо повече беше през втория гейм, в който водеха с 2-3 точки почти до края. Чехите обаче ги настигнаха при 23:23 и затвориха гейма на 24.

За тима на „Монтана“ най-резултатен беше Виталий Бондар с 11 точки, Анти Пойкеа има 10, Златко Кьосев – 8, Иван Латунов – 6. За „Кладно“ пък топреализатор стана Давид Конечни с 18 т. (1 ас, 3 блока), а Филип Хабр направи 13. Статистиката показа 36:42 точки от атака за „Монтана“, 4:8 от блокада, 4:10 аса и 18:15 от грешки на съперника. Реваншът е на 13 ноември в Кладно.

„Кладно“ е отбор на много добро ниво, близко до високото европейско, коментира Даниел Пеев след мача. – Не виждам нищо незакономерно с оглед на това, което се случи на терена. Да, имахме шансове във втория гейм, но допускаме леки топки, които са решаващи в края на такъв завързан гейм. Няма кой да ти прости подобни неточности.“

Капитанът на националите ни Виктор Йосифов пък излезе начело при блокировачите в Суперлигата на Италия преди 6-ия кръг. Центърът на „Тоно Калипо“ има 17 точки от този елемент след 4-те блокади при загубата от „Падуа“ и е начело, пред Кармело Гито от „Топ Волей“ с 15. Тодор Скримов пък има 14 аса и дели второто място при изпълнителите на сервис с Александър Атанасийевич от „Сър Сейфти“ (Перуджа), а лидер е Вилфредо Леон от тима на Перуджа с 24.