СПОРТ

Медведев триумфира с купата в София

Третият в схемата Данийл Медведев стана шампион в четвъртото издание на тенис турнира от сериите АТР 250 „София Оупън“. На финала руснакът победи Мартон Фучович (Унгария) с 6:4, 6:3 и си направи най-добрия подарък за утрешния си 23-и рожден ден.

За Медведев това е четвърта титла и първа за сезона. По-рано през годината той игра и на финала в Бризбейн (Авл). По пътя към трофея в София руснакът загуби само един сет – в първия си мач срещу Робин Хаасе.

Триумфът осигури на Медведев 250 точки за ранглистата, където ще остане на 16-то място. Освен това той получи чек за малко над 90 000 евро. Финалистът Фучович приключи надпреварата със 150 точки и близо 50 000 евро. С успеха си в София унгарецът, който по време на турнира навърши 27 г., вече си осигури място в първите 40 на света.

На полуфиналите Медведев победи категорично седмия в схемата Гаел Монфис (Фр) с 6:2, 6:4, а Фучович се наложи над италианеца Матео Беретини с 5:7, 7:5, 6:3.

„Това е много специален момент за мен. Надявам се да работя още по-здраво и да се представям още по-добре през тази година. Благодаря на всички за страхотната организация на турнира и се надявам да се видим и догодина“, заяви при награждаването си Мартон Фучович.

„Първо искам да поздравя моя съперник за невероятната седмица, обяви шампионът Медведев, който благодари и на публиката, подкрепяла го от първия му мач. – За първи път съм в София и ми хареса много“, допълни руснакът, който не скри, че голямата му цел е да влезе в топ 10.