СПОРТ

Гришо напусна Рим след нова загуба от Щруф

Първата ни ракета Григор Димитров претърпя загуба още в първия кръг на сингъл и напуска безславно „Мастърс“ 1000 турнира в Рим. Българинът отстъпи пред германеца Ян-Ленард Щруф с 4:6, 7:6(5), 3:6. Това е втора поредна загуба от този съперник за Гришо след Мастърса в Монте Карло, с което Щруф изравни на 2-2 в мачовете помежду им.

Двубоят беше първи за Димитров на единично под ръководството на чеха Радек Щепанек, с когото Григор ще работи до края на сезона на червени кортове. Ден по-рано българинът отпадна и на старта на надпреварата на двойки във Вечния град, а следващата му изява ще е „Ролан Гарос“ в края на месеца.

Гришо определено има за какво да съжалява, тъй като във финалния трети сет имаше пробив преднина, но допусна срив в играта си, който му коства загуба на последните 5 гейма и съответно на мача.

Следващият съперник в Рим на Щруф ще е хърватинът Марин Чилич, който надигра участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Андреа Басо с 6:1, 7:5.

Давид Гофен (Бел) също се класира за втория кръг, след като елиминира швейцареца Стан Вавринка с 4:6, 6:0, 6:2 за час и 53 минути игра. Следващият му съперник ще бъде Хуан Мартин дел Потро (Арж).

Французинът Жереми Шарди също продължава напред след победа над сънародника си Ришар Гаске с 6:1, 4:6, 6:3. Във втория кръг Шарди ще срещне миналогодишния шампион и фаворит в надпреварата Рафаел Надал.

Ник Кириос (Авл) пласира 41 печеливши удара и отстрани 12-ия поставен Данийл Медведев (Рус) с 6:3, 4:6, 6:3. Другият руснак Карен Хачанов, номер 11 в схемата, пък първи достигна до третия кръг след обрат срещу испанеца Роберто Баутиста Агут с 5:7, 6:4, 6:2.

Бившата номер 1 в света при жените Каролин Вожнячки (Дан) обаче се отказа в първия кръг на втори пореден турнир от календара WTA. Тя загуби първия сет на надпреварата на клей в Рим от Даниел Колинс (САЩ) с 6:7(5) за малко повече от час и реши да прекрати участие в мача заради травма на левия крак. Преди седмица в Мадрид тя се отказа заради болки в кръста.

Швейцарката Белинда Бенчич направи страхотен обрат срещу 12-ата поставена Анастасия Севастова (Лат) и спечели с 2:6, 6:3, 6:2, след като изоставаше със сет и два пробива във втория. Следващата й съперничка ще бъде квалификантката Кристина Младенович (Фр), която отстрани на старта сънародничката си Каролин Гарсия с 6:1, 6:2.