Home » България » Златен медал за българските гимнастички на финала на Европейското първенство

Златен медал за българските гимнастички на финала на Европейското първенство

Сподели новината

Ансамбълът на България спечели златен медал на финала на 5 топки от Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова, които вчера останаха пети в многобоя, днес изпълниха изключително силно композицията си. Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска получиха оценка от 47.500 точки, от които 38.6 за трудност и 8.9 за изпълнение.

На второ място остана европейският шампион в многобоя Русия с 47.275 точки, а на трето е Израел с 46.150 точки. Това е пето отличие за България от шампионата, но първо златно.

Ансамбълът ни по художествена гимнастика се окичи и със сребро за смесеното съчетание с обръчи и бухалки на европейското първенство във Варна.

Грациите на Весела Димитрова бяха оценени с 45.950 точки. Златото бе спечелено от Израел с 46.150. Бронзът е за Италия с 43.375.

Равносметката за България от първенството на Стария континент във Варна е 5 медала. През седмицата Боряна Калейн стана вицешампионка в многобоя при индивидуалните гимнастички, а ансамбъл-девойки спечели 3 сребърни медала – на отделните уреди и в многобоя.