Home » Спорт » Женски футбол: „Трите лъва“ съсипаха колежките си от Латвия (ВИДЕО)

Женски футбол: „Трите лъва“ съсипаха колежките си от Латвия (ВИДЕО)

Сподели новината

Женският национален отбор по футбол на Англия записа отдавна невиждана победа във футбола. Британките размазаха с 20:0 Латвия в световна квалификация, а статистиката е направо убийствена – 120 удара към вратата на съперника, от които 29 точни и нито един за гостите.

Англия водеше с 8:0 на полувремето, а през втората част добави още 12 попадения. Звездата на Манчестър Сити – Елън Уайт се отчете с хеттрик и по този начин излезе начело при най-добрите реализатори в историята на отбора, изпреварвайки постижението на Кели Смит от 46 гола, като вече има 48.

„Трите лъва“ са убедителен лидер в класирането с 6 победи от 6 мача и голова разлика 53:0.