Home » Спорт » Очаквано и устойчиво Царско село се превръща в „боксовата круша“ на efbet Лига

Очаквано и устойчиво Царско село се превръща в „боксовата круша“ на efbet Лига

Сподели новината

ЦСКА 1948 победи Царско село с 2:0 като гост в първи мач от 22-ия кръг в родната efbet Лига. Гостите откриха резултата чрез резервата Мартин Тошев в 72-ата минута, а в последната Ангел Бастунов оформи крайния резултат. Малко преди второто попадение възпитаниците на Николай Киров останаха в намален състав, след като Симеон Петров бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

С победата ЦСКА 1948 се изкачи на деветата позиция с актив от 25 точки, докато „царете“ остават последни и все още нямат победа при новия треньор Андреа Сасарини. Те загубиха последователно от Берое, Локомотив (Пловдив) и днес от ЦСКА 1948, като само Ботев (Враца) може да им оспори приза „боксовата круша“ на efbet Лига.

Двата тима стартираха в добро темпо двубоя и не губеха време да се разузнават в началните минути. Още във 2-ата минута гостите стигнаха до първата възможност, след като Галин Иванов центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Симеон Петров с глава стреля покрай левия страничен стълб.

Възпитаниците на Николай Киров задържаха продължително топката в половината на съперника. В първите минути много активни бяха фланговите бранители на ЦСКА 1948 Реян Даскалов и Лазар Марин, но центриранията им в наказателното поле нямаха успех.

В 12-ата минута ЦСКА 1948 бе близо до попадение. Галин Иванов центрира остро от фаул в наказателното поле, където Алекс Колев бе оставен непокрит, но последвалият му изстрел срещна напречната греда.

Шест по-късно гостите стигнаха до ново отлично положение. Алекс Колев получи зад гърба на защитата, след което овладя, но ударът му премина над вратата.

Последваха равностойни минути, в които действията на терена се развиваха предимно в централната част на терена. В 29-ата минута Ивайло Чочев подаде към Галин Иванов, който залъга съперник на границата на наказателното поле, след което бе затворен от трима футболисти на „царете“ и не успя да нанесе удар към вратата на Гуидо Гериери.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 създаде нова опасност. Георги Русев остана сам срещу вратаря на домакините. Крилото реши да подава на далечната греда, където Галин Иванов от трудна позиция върна топката в малкия пеналт, където пред погледа на Алекс Колев и Русев Гуидо Гериери решително улови.

Пет минути по-късно Алекс Колев нанесе изстрел от дистанция, пращайки топката опасно покрай левия страничен стълб. В 43-ата минута Ивайло Чочев също нанесе добър удар от 25 метра, който максимално затрудни Гуидо Гериери, след като топката тупна пред него, но италианският вратар внимаваше и улови.

На почивката треньорът на Царско село направи две промени включвайки в игра Реди Каса и Давиде Масела на местата на Айуб Батас и Андрей Йорданов.

Домакините стартираха агресивно втората част, но в първите минути не успяха да застрашат вратата на Даниел Наумов. В следващите минути играта бе често накъсвана след извършването на промени в двата състава и нарушения.

В 62-ата минута влезлият като резерва Мартин Тошев можеше да открие резултата, след като овладя на границата на наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, но прати топката покрай гредата.

Две минути по-късно домакините създадоха първата си по-сериозна опасност. Реди Каса получи в наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл, но Даниел Наумов се намеси решително и изби в ъглов удар. Гостите отговориха с добра атака по левия фланг, която завърши с центриране на Лазар Марин в наказателното поле, където Алекс Колев нанесе удар с глава, но право в ръцете на Гуидо Гериери.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 откри резултата. Георги Русев задържа отлично в наказателното поле, след което центрира на далечната греда, където Мартин Тошев стреля с глава, Гуидо Гериери игра с топката в опит да отрази, но топката влетя зад голлинията.

Десет минути по-късно „царете“ можеха да изравнят, но Николай Николаев стреля неточно от добра позиция. В 87-ата минута гостите останаха с десет души, след като Симеон Петров получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Седрик Каламбо в центъра на терена.

В последната минута от редовното време гостите реализираха и второ попадение. Галин Иванов задържа отлично и подаде към Ангел Бастунов в наказателното поле, Младокът се освободи великолепно от Николай Николаев и хладнокръвно оформи крайния резултат.